Ekologiška produkcija keičia vartojimo įpročius

Ekologiška produkcija keičia vartojimo įpročius

Produktas turi užsitarnauti, kad ant buteliuko atsirastų eilutė – ekologiškas gaminys. Visos sudėtinės dalys privalo būti užaugintos pagal griežtus standartus. Gamta nežalojama, o vartotojui suteikiama tik nauda. Jokios žalos.

Atrodo, kad tai be galo naudingas gaminys. Ekologiškos kosmetikos ir kitų produktų rinka Europoje kiekvienais metais auga. Deja, iki šios dienos ji sudaro tik apie 3 proc. visos parduodamos kosmetikos.

Situaciją pakeisti gali tik pats pirkėjas. Griežtai nusprendęs, kad daugiau jokie sintetiniai gaminiai neatsidurs jo prekių krepšelyje. Jei tokių žmonių atsiras nemažai, tai ir ekologiškų produktų rinka sustiprės. Gamintojai galės drąsiai investuoti į savo produkcijos tobulinimą ir populiarinimą.

Žinoma, parama iš valstybės pakeistų vartotojų įpročius. Lengviau yra pasvajoti nei padaryti. Sveikas ir išsilavinęs pilietis – kiekvienos šalies siekiamybė, bet sustabarėjęs valdžios aparatas, šios tiesos nesuprato. Jei negali viršus nieko pakeisti, tada patys piliečiai turi išlikti sveiko proto ir burtis į mažas vartotojų bendrijas. Augantis ekologiškų produktų vartojimas anksčiau ar vėliau sulauks valdžios dėmesio.

Politiką palikime nuošalyje, geriau pasirūpinkime savo sveikata. Gyvename Lietuvoje, čia žiemos būna atšiaurios, o saulė ne visada maloniai šildo pro namų langą. Oda nesulaukia vitaminų dozės, pradeda sausėti, niežėti. Šias ir kitas bėdas nesunkiai išsprendžia ekologiškos kosmetikos priemonės.

Jei abejojate, tai parduotuvėje atlikite mažą eksperimentą. Paimkite du vienodus produktus, tai gali būti rankų kremas ar šampūnas. Vienoje rankoje ekologiška priemonė, kitoje sintetinis gaminys. Skaitome sudėtis ir lyginame. Greitai suvoksite, kad nenatūralios priemonės sudėtį gali suprasti tik cheminį išsilavinimą turinti asmuo. Jūs esate chemikas?

Greičiausiai, kad ne. Tada, akivaizdu, kad reikia pirkti tuos gaminius, kurių sudėtis yra aiški. Savo vartojimo įpročius pakeisti nėra lengva, bet misija įmanoma. Visada susimąstykite apie savo ir šeimos sveikatą. Juk norime gyventi ilgai ir laimingai. Metas nustoti save žaloti.

Stačia galva nerti į ekologinių produktų rinką nepatartina. Visada dera išsiaiškinti savo poreikius bei galimybes. Produktas, kuris lentynoje išmargintas visais įmanomais ekologijos sertifikatais bei paženklintas didele kaina, visų žmogaus rūpesčių neišspręs. Geriau pradėti nuo mažiau, stebėti kaip džiaugiasi kūno oda, kai ji susiduria su ekologine kosmetika.

Ekologiškas vartojimas neparemtas gausiu produkcijos pirkimu. Reikia išsirinkti atsakingai ir vartoti nuoširdžiai.