Eteriniai aliejai

Eterinių aliejų magija

Magiją mėgstame visi. Ne visada apie tai prasitariame, bet dažnai apie tai susimąstome. Magija susideda iš ritualų ir juose naudojamų medžiagų. Eteriniai aliejai — produktas paremtas patirtimi ir ritualu.

Skamba keistai, kartais juokingai, bet fizinis ir emocinis poveikis, sukeltas nedidelio buteliuko, nepalieka abejingų. Eterinių aliejų nebereikia ieškoti pas šamanus, traukti į tolimas ir kartais pavojingas vietas. Visą naudingą produkciją galima gauti čia pat, Lietuvoje, net nuo kompiuterio ekrano toli keliauti nereikia.

essential oil for aromatherapy

Eterinių aliejų sąrašas nemenkas. Išsirinkti sau tinkantį ir patinkantį — užduotis įmanoma, ne visada lengva, bet be galo maloni. Žmogaus uoslė pasakys, kuris eterinis aliejus jam geriausias. Ja verta pasikliauti. Uoslė yra vienintelis ekspertas, kuris niekada nenuvils.

Augalų gyvybiniai syvai gali būti naudojami įvairiais būdais. Visi girdėjome apie vonią, kurios vandens aromatas ne vien tik užburia, bet ir nuramina. Dar viena be galo efektyvi procedūra, tai masažas. Keli lašai alyvų, sezamo, saldžiųjų migdolų leis atsipalaiduoti ir pailsėti.

O kur dar eterinių aliejų gydomosios savybės. Netikėtai užklupus peršalimo ligoms verta atlikti inhaliacijų procedūras. Eukalipto ir kėnių aliejai atkemša paburkusią nosį. Ši procedūra naudinga ne tik sergant, bet ir puikia išvalo veido odą. Ne veltui egzistuoja aromoterapija, kuri rūpinasi žmogaus kūnu ir siela.

Eteriniai aliejai sudaryti iš augalų, kurie vadinami aromatiniais. Dauguma jų yra dekoratyvūs, vaistingi ar medingi. Nenuostabu, kad šis produktas gali ir gydyti, ir gražinti. Žinoma, kad geriausi rezultatai pasiekiami tik su aukštos kokybės produkcija. Nereikia susigundyti pigia parfumerija, nes žadėtas malonumas bus nustelbtas aštraus ir pigaus kvapo.

Nereikia pamiršti ir aromatinės lempos. Atpalaiduojančioms procedūroms laiko surasti sunku, o namų oras nuspalvintas neįkyriais aromatais patinka daugeliui. Tereikia įkvėpti ir jau gali atsikvėpti. Šios lempos gaminamos iš daugelio medžiagų — molis, metalas ar stiklas, net ir formų pasirinkimas gan platus. Turėti ir ja naudotis vertinga. Pirma, aromatinė lempa, į kurią pilamas vandens ir eterinio aliejaus mišinys, dezinfekuoja namų orą. Antra, naikina nemalonius kvapus (naminių gyvūnų ar cigarečių dūmų). Indas vertas savo kainos.

Eterinių aliejų veikimo amplitudė gan plati. Tinkamai parinkti kvapai ne tik valo, gaivina ar šildo, bet ir stimuliuoja kraujotaką, ramina, harmonizuoja. Šių produktų turėtų būti kiekvienuose namuose, jie skirti ne tik kūnui ir sielai, bet jaukiai namų aurai sukurti.