Kokosų aliejus

Kokosų aliejus — jaunystės eliksyras

Kokosai Lietuvoje neauga. Nereikia dėl to apgailestauti. Gyvename globaliame pasaulyje ir galime naudotis visais kokoso riešuto teikiamais malonumais. Kokoso aliejus yra vienas iš jų.

Kokoso aliejaus nauda abejoti neverta. Žinoma, ne per seniausiai vyravo mintis, kad šis natūralus gamtos produktas nėra naudingas. Žmonės buvo gąsdinami, kad kokosų aliejus pakenks širdžiai. Tokie teiginiai tebuvo mitas. Šis aliejus aliejus iš tiesų yra naudingas širdžiai bei padeda kūnui sklandžiau funkcionuoti.

kokoso_aliejus

Aliejus gali būti naudojamas ne vien tik maistui ruošti. Grožio procedūros be jo neįsivaizduojamos. Kokoso aliejus tinka ir plaukams, ir odai, tai gan universalus gamtos produktas. Šis aliejus gali būti naudojamas kūno ar veido odai drėkinti. Juo galima pakeisti arba visiškai atsisakyti kremų ir losjonų. Malonus kokoso aliejaus kvapas vilioja ne vieną žmogų. Beje, jis ne toks riebus kaip kiti aliejai, tad puikiai įsigeria į odos audinius. Oda sudrėksta ir yra stiprinama. Kas gali būti šauniau.

Gerą kokosų aliejų atpažinti nesunku, spalva turi būti elegantiškai balta, o tekstūra kreminė. Ne pirmo spaudimo kokosų aliejus nėra geras. Jis beveik neįsigeria į odą, tad ji lieka nepamaitinta. Vienintelis dalykas ką jis suteikia, tai blizgesys. Naudos faktiškai nulis. Geriausias kokosų aliejus yra šalto spaudimo — nerafinuotas ir nedezodoruotas.

Kokoso aliejaus naudojimo galimybės gali nustebinti ne vieną. Daugelis žmonių, kurie išbandė šį produktą liko sužavėti. Tai kažkas nuostabaus. Kulinarija, medicina, mechanika, grožio industrija — tai sritys, kurioms tinka šis riešutas.

Naudotis aliejumi gan paprasta. Švarią odą reikia gerai įtrinti ir pradėti mėgautis teikiama šiluma, kvapu bei švelnėjančia oda. Toks įprotis gali tapti sveikintinu ritualu, kuris leis ne tik atgaivinti pavargusią odą po visų dienos darbų, bet ir pristabdys senėjimo procesą. Gal tai ir mitas, bet visi norime išlikti žavūs, jauni ir energingi. Kokosų aliejus padeda mūsų kūnui sumažinti antioksidantų poreikį. Oksidacija lemia odos senėjimo procesus.

Kokoso aliejus — jaunystės eliksyras, kurį verta pabandyti, o pabandžius verta nesustoti. Žinoma, nereikia pamiršti kur mes gyvename. Lietuvoje žiemos šiluma nespinduliuoja, tuo metų laiku, kokosų geriau nevartoti. Šis aliejus — atgaiva šiltu metų laiku.